Van'nın En Büyük Şehir Portalına'ne Hoş Geldiniz...
giriş

Firma Rehberi

13:45 itibariyle,Paz 18.02.2018
4 °C - 1 °C
Van :Yoğun Kar Yağışlı
En Yüksek:4 °C - En Düşük: 1 °C
 

Bugün |


1..

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..
Son İçerikler

Bugün |


1...

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..
ASİMDER’DEN ERMENİSTAN’A MİSİLLEME
ASİMDER’DEN ERMENİSTAN’A MİSİLLEME
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2015-07-20 - 10:37 - Bu haberi 6588 kişi okudu.
Uluslar Arası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, İrevan’daki (Erivan) Gök Mescit’te Cuma namazı kılma taleplerinin Ermenistan hükümeti tarafından kabul edilmediğini belirterek, “ASİMDER olarak bizlerde eylül ayında Van’da düzenlenecek olan ayine engel olacağız” dedi.

 

 
Açıklamalarda bulunan İrfan Ermiş, Van’ın Gevaş ilçesinde bulunan Akdamar Kilisesi’nin Hıristiyan Peçenek Türkleri tarafından yapıldığını ifade ederek, Akdamar Kilisesi’nde düzenlenecek olan ayine gerek yurt içi ve gerekse yurt dışından gelen Ermenilere kimsenin karışmadığını vurguladı. Ermiş, “Türk’e yakışan misafirperverliğin en iyisini Van ve Gevaş’ta yaptık ve halende yapıyoruz. Bizler ASİMDER üyeleri olarak atalarımızdan gördüğümüz misafirperverliği gösterdik” dedi.
Ermenistan’ın İrevan (Erivan) kentinde bulunan Gök Mescit’te Cuma namazı kılmak istediklerini, ancak bu başvurularının Ermenistan devleti tarafından kabul edilmediğine dikkat çeken Ermiş, “ASİMDER olarak bizlerde, bu yıl yapılacak olan ayine müsaade etmeyeceğiz. Bu konuda kentteki STK’lar ile temasa geçeceğiz. Aynı zamanda Van ve Gevaş halkını bilinçlendirip, o gün yapılacak olan ayine engel olacağız” ifadelerini kullandı.
ASİMDER olarak kimsenin ibadetine engel olmadıklarına vurgu yapan Ermiş, “Başkasının ibadetine engel olmak bizim asaletimize yakışmaz. Fakat bizler Ermenistan devletinin tutumuna karşı bir tavır aldık” şeklinde konuştu. 

 Kaynak: iha Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
45218
Güvenlik kodu giriniz
: